„W krainie Bachusa” czyli warsztat „U Krystiana na jabłonce”

Realizując założenia realizowanego przez nas projektu „W krainie Bachusa” uczestniczyliśmy tym razem w warsztacie lokalnym w  sadzie drzew owocowych.

Podczas warsztatu, prowadzący Pan Jacek Tarnowski, przypomniał uczestnikom podstawowe zasady cięć podstawowych i korekcyjnych, drzew owocowych. Pan Jacek jest absolwentem Wydziału Leśnego i Pedagogicznego Akademii Rolniczej w Krakowie i posiada bardzo szeroką i dogłębną wiedzę nt prawidłowego prowadzenia upraw drzew owocowych i krzewów.  Pod czujnym okiem Pana Jacka,  przeprowadziliśmy szereg cięć korekcyjnych i odmładzających drzewa jabłoni. Właściciel ogrodu z niedowierzaniem obserwował jak zmienia się korona drzewa i nabiera nowego kształtu. Wśród uczestników gościliśmy zaprzyjaźnionych uchodźców z Ukrainy, którzy również wzięli czynny udział w warsztacie. Dodatkowo każdy z nas otrzymał materiał informacyjny z odpowiednimi ilustracjami, jak należy pielęgnować drzewa owocowe, już od „najmłodszych” lat, żeby później cieszyć się dorodnymi i smacznymi owocami.

Na zakończenie warsztatów, uczestnicy w szerokim zakresie mogli pobudzić swoje  zdolności i wrażenia w smaku wysmażanej na ognisku kiełbaski i wspólnych „śpiewów” przy  akompaniamencie akordeonu Pana Burmistrza, w którego rękach instrument przepięknie grał i starał się „dorównać” naszym niedoskonałościom wokalnym.

BARDZO DZIĘKUJEMY wszystkim obecnym i  zaangażowanym w przygotowaniu kolejnego etapu realizowanego przez nas projektu. Szczególne podziękowania za udostepnienie ogrodu, w którym mogliśmy przeprowadzić warsztat i za atmosferę podczas jego przebiegu