Miesiąc: kwiecień 2022

W krainie Bachusa!

W krainie Bachusa!

Z przyjemnością informujemy o otrzymaniu kolejnej dotacji. Po raz kolejny skutecznie aplikowaliśmy w naszym Urzędzie Miejskim dotację na realizację projektu pod nazwą ,,W krainie Bachusa’’. W miłej i sympatycznej atmosferze, przedstawiciele naszego SRW „Villa Vlokmari” podpisali umowę z Burmistrzem Korfantowa na realizację projektu w dniu 28.03.2022r

Projekt „W krainie Bachusa” jest kontynuacją podjętych w 2016r, 2017r, 2018r i 2019r inicjatyw, mających na celu podniesienie świadomości i upowszechnianie wiedzy ekologicznej wśród mieszkańców i uczestników, poprzez poszerzenie ich znajomości na temat bioróżnorodności środowiska przyrodniczego, gatunków roślin i sposobów tworzenia ogólnie dostępnych wiejskich skwerów zielonych oraz  przydomowych terenów zielonych.

Tym razem nasze działania skierowane są na edukację  z zakresu podstawowych zasad rozmnażania, zakładania i pielęgnacji  krzewów winorośli  oraz utrwalenia wiedzy(projekt „Zaopiekuj się mną” z roku 2019r) z zakresu prac pielęgnacyjnych, cięć korekcyjnych i odmładzających drzew owocowych.

Uczestnicy zdobędą wiedzę i umiejętności w zakresie ochrony, pielęgnacji, zakładania, rozmnażania tradycyjnych i deserowych odmian winogrona oraz utrwalą wiedzę z zakresu pielęgnacji drzew owocowych. Przez te działania pragniemy wspierać i promować przedsięwzięcia mające na celu zachowanie naszego środowiska i jego ochronę.

Miejsca realizacji: Winnica w Świdnicy, świetlica wiejska we Włodarach, sad drzew owocowych we Włodarach. 

Uczestnicy podczas warsztatu  wyjazdowego w Świdnickiej Winnicy, poznają zasady z zakresu podstawowych zasad rozmnażania, zakładania i pielęgnacji  krzewów winorośli. Poznane zasady następnie wykorzystają w praktyce w swoich przydomowych sadach dokonując również nasadzeń sadzonek winorośli otrzymanych w ramach warsztatu.

Podczas warsztatu lokalnego w sadzie znajdującym się na terenie Włodar, uczestnicy utrwalą wiedzę z zakresu prac pielęgnacyjnych, cięć korekcyjnych i odmładzających drzew owocowych, którą zdobyli podczas realizacji projektu pn  „Zaopiekuj się mną” z roku 2019r.

Przyznana dotacja z Urzędu Miejskiego w Korfantowie wyniosła 5000 zł.

Zapraszamy do udziału i jednocześnie dziękujemy wszystkim zaangażowanym i chętnym, którzy zadeklarowali wymierną pomoc i udział w realizacji tego projektu.

Bio 2022 -informacja o przyznaniu dotacji pdf.

Zdjęcie z podpisania umowy.

Posted by Łuki in Aktualności, Stowarzyszenie Villa Vlokmari