Miesiąc: październik 2022

„W krainie  Bachusa” czyli warsztat „U Krystiana na jabłonce”

„W krainie Bachusa” czyli warsztat „U Krystiana na jabłonce”

Realizując założenia realizowanego przez nas projektu „W krainie Bachusa” uczestniczyliśmy tym razem w warsztacie lokalnym w  sadzie drzew owocowych.

Podczas warsztatu, prowadzący Pan Jacek Tarnowski, przypomniał uczestnikom podstawowe zasady cięć podstawowych i korekcyjnych, drzew owocowych. Pan Jacek jest absolwentem Wydziału Leśnego i Pedagogicznego Akademii Rolniczej w Krakowie i posiada bardzo szeroką i dogłębną wiedzę nt prawidłowego prowadzenia upraw drzew owocowych i krzewów.  Pod czujnym okiem Pana Jacka,  przeprowadziliśmy szereg cięć korekcyjnych i odmładzających drzewa jabłoni. Właściciel ogrodu z niedowierzaniem obserwował jak zmienia się korona drzewa i nabiera nowego kształtu. Wśród uczestników gościliśmy zaprzyjaźnionych uchodźców z Ukrainy, którzy również wzięli czynny udział w warsztacie. Dodatkowo każdy z nas otrzymał materiał informacyjny z odpowiednimi ilustracjami, jak należy pielęgnować drzewa owocowe, już od „najmłodszych” lat, żeby później cieszyć się dorodnymi i smacznymi owocami.

Na zakończenie warsztatów, uczestnicy w szerokim zakresie mogli pobudzić swoje  zdolności i wrażenia w smaku wysmażanej na ognisku kiełbaski i wspólnych „śpiewów” przy  akompaniamencie akordeonu Pana Burmistrza, w którego rękach instrument przepięknie grał i starał się „dorównać” naszym niedoskonałościom wokalnym.

BARDZO DZIĘKUJEMY wszystkim obecnym i  zaangażowanym w przygotowaniu kolejnego etapu realizowanego przez nas projektu. Szczególne podziękowania za udostepnienie ogrodu, w którym mogliśmy przeprowadzić warsztat i za atmosferę podczas jego przebiegu

Posted by Łuki in Aktualności, Stowarzyszenie Villa Vlokmari