Aktualności parafialne

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Wersja do druku

Niedziela              17.10.2021 r.        XXIX Niedziela Zwykła

  800    Za †† rodziców Leonię i Juliana Czarny.

  930    Rynarcice: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Janiny i Bazylego Woźnych, ich dzieci, wnuków i prawnuków.

1100    O zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie Gałązka.

2000    Rynarcice: NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.


Poniedziałek       18.10.2021 r.         Św. Łukasza Ewangelisty

1700    Za †† rodziców Kazimierę i Stanisława Michockich, Stanisława Świątoniowskiego, Bożenę, Helenę i Michała Woźnych oraz dziadków z obu stron.

1800    Rynarcice: NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE.


Wtorek                19.10.2021 r.        

1700    Msza św. z nowenną do MBNP. Za †† kuzynki Anielę, Wandę i Franciszkę, ich mężów oraz †† z rodziny Byra, Jaszczyszyn, Stefanickich.

1730    Rynarcice: NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE z nowenną do MBNP. O zdrowie, potrzebne łaski i Bożą opiekę w rodzinie Bargiel.


Środa                    20.10.2021 r.        Św. Jana Kantego, kapłana

1700    Za † żonę Annę Sosulską, rodziców Marię i Franciszka, Teklę i Aleksandra Sosulskich, dziadków Sosulskich, Tyczyńskich, Sypień, brata Franciszka, jego zięcia Adama, szwagra Kazimierza, Marka i Annę, Stanisława i Julię, Piotra i Ksenię oraz ††z rodziny.

1800    Rynarcice: NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE.


Czwartek              21.10.2021 r.        Bł. Jakuba Strzemię, biskupa

1700    Za † męża Alojzego, rodziców Julię i Wincentego Sosulskich, Karolinę i Szczepana Pelc, Bronisławę i Kazimierza Pawlickich oraz dziadków z obu stron.

1800    Rynarcice: NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE. Za † męża Czesława, rodziców z obu stron, brata Władysława i bratowe.


Piątek                   22.10.2021 r.        Św. Jana Pawła II, papieża

1700    Msza św. szkolna. Za † Izabellę i Bartka Byra oraz †† z rodziny.

1800    Rynarcice: NABOŻEŃSTWO ROŻAŃCOWE. Msza św. szkolna. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie Charłamów.


Sobota                  23.10.2021 r.       

  800    O zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie Magdaleny, Piotra i Róży Job.

1700    Msza św. z liturgii niedzielnej. O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Ireny i Henryka Pawlickich oraz dzieci Łukasza, Tomasza i Joanny.

1800    Rynarcice: NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE.


Niedziela              24.10.2021 r.        XXX Niedziela Zwykła

  800    Z podziękowaniem Panu Bogu za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej dla Janiny i Czesława Lipka oraz mamy Krystyny Chuchla.

  930    Rynarcice: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Jana i Małgorzaty Skrętkowicz z okazji 35. rocznicy ślubu. NABOŻEŃSTWO RÓŻAŃCOWE.

1100    W intencji parafian żyjących i zmarłych.


 

Posted by Ks. Proboszcz in Aktualności parafialne
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Wersja do druku

  • Dzisiaj przeżywamy XXIX Niedzielę Zwykłą w Roku Pańskim – o godz. 2000 w Rynarcicach ostatnie w tym roku nabożeństwo fatimskie. Jutro w Kościele przypada święto św. Łukasza Ewangelisty.
  • Okazja do sakramentu pokuty przed każdą Mszą św.; w Rynarcicach w tygodniu.
  • Msza św. szkolna dla dzieci szkoły podstawowej poprzedzona nabożeństwem różańcowym w piątek o godz. 1700; w Rynarcicach o godz. 1800. Po Mszy św. spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Kandydaci przynoszą ze sobą Dzienniczki do podpisu.
  • Nabożeństwa różańcowe we Włodarach zostają odwołane ze względu na zmienne warunki pogodowe. Zachęcam do codziennego odmawiania różańca w gronie własnej rodziny!
  • Od jutra zastępstwo duszpasterskie w naszej parafii będzie pełnił ks. radca Bronisław Dołhań. Tel. kontaktowy do księdza: 606 278 733. Ksiądz biskup zaprasza kapłanów rocznika święceń 2002 na kurs szkoleniowo-formacyjny do Głębinowa.
  • W sprzedaży dostępny jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m.in.: relacja z Papui Nowej Gwinei ks. Marka Sobotty. Zachęcam do lektury!
  • „Bóg zapłać!” za ofiary złożone dzisiaj. W przyszłą niedzielę kolekta na misje.
  • Serdecznie dziękuję paniom za przeprowadzoną wczoraj zbiórkę pieniędzy; za sprzątanie kościoła oraz dary złożone na stół plebanijny. Do sprzątania kościoła proszę rodzinę Kucharzak; w Rynarcicach rodzinę Kumorek, Adamus.

********************************

„Trwajmy mocno w wyznawaniu wiary”. Ukonkretnieniem wiary w Boga jest wiara w Kościół jeden, święty, powszechny i apostolski. Odejście z Kościoła z powodu grzechów, jest jak ucieczka ze szpitala z powodu chorób!

– z kapłańskim błogosławieństwem: ks. Proboszcz

 

 

 

Posted by Ks. Proboszcz in Aktualności parafialne