Miesiąc: wrzesień 2019

„Zaopiekuj się mną” – warsztat lokalny

„Zaopiekuj się mną” – warsztat lokalny

„Zaopiekuj się mną” dzisiejsze warsztaty z zakresu utrwalenia wiedzy z zasad pielęgnacji drzew owocowych odbyły się w bardzo miłej atmosferze i obecności Pana Burmistrza Korfantowa i jego małżonki. Warsztaty zostały przeprowadzone przez Pana Jacka Tarnowskiego Naczelnika Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska Starostwa Powiatowego w Nysie. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowaniu warsztatów, w szczególności za udostępnienie ogrodu w którym zaistniała możliwość praktycznego wykonania przycięcia drzewek oraz wszystkim osobom aktywnie uczestniczącym w warsztatach.

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, trawa, drzewo, na zewnątrz i przyroda
Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie stoją, trawa, na zewnątrz i przyroda
Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, drzewo, trawa, na zewnątrz i przyroda
Obraz może zawierać: 1 osoba, stoi, na zewnątrz i przyroda
Posted by Łuki in Aktualności, Samorząd
Dożynki Prezydenckie w Spale – my też tam byliśmy!!!

Dożynki Prezydenckie w Spale – my też tam byliśmy!!!

W dniach 14-15.09.2019 r. delegacja Urzędu Miejskiego w Korfantowie składająca się z przedstawicieli KGW Puszyna, KGW Włodary, artystów lokalnych z gminy Korfantów z Burmistrzem Januszem Wójcikiem na czele uczestniczyła w Dożynkach Prezydenckich w Spale reprezentując województwo Opolskie. Nasze dziewczęta zaserwowały przepyszne pierogi oraz ciasteczka zarejestrowane w Nyskim Księstwie Jezior i Gór. Wszystim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów 😊

Obraz może zawierać: 5 osób, uśmiechnięci ludzie, w budynkuObraz może zawierać: 6 osób, ludzie stoją, jedzenie i w budynku

Obraz może zawierać: 3 osoby, uśmiechnięci ludzie, ludzie stoją

Posted by Łuki in Aktualności, Samorząd
Bieg Niepodległości o Puchar Burmistrza Korfantowa – Włodary 2019

Bieg Niepodległości o Puchar Burmistrza Korfantowa – Włodary 2019

W dniu 24 sierpnia 2019 roku we Włodarach odbyła się druga edycja Biegu Niepodległości o Puchar Burmistrza Korfantowa. Biegi  były zorganizowane na 3 dystansach dla dzieci i Bieg Główny dla dorosłych na 3 km po crossowej trasie.

Dzieci mogły zmierzyć się w kategoriach:

Do lat 6 -100 m

7 – 11 lat  – 200 m

12 – 15 lat – 600 m

Biegi ukończyło 68 dzieci. Każde z nich otrzymało oprócz pakietu  uczestnika, pamiątkowy medal oraz słodki przysmak na mecie.

Nagrody rzeczowe zostały wręczone dla 3 pierwszych miejsc w kategorii dziewczyn oraz chłopaków.

Dystans 3 km był przeznaczony dla uczestników w wieku od 16 lat wzwyż.

Tegoroczną nowością biegu było elektroniczne mierzenie czasu każdemu uczestnikowi przez firmę „Zmierzymy Czas”. Niewątpliwie taka forma organizacji biegu,  przysporzyła nam dużej frekwencji wśród biegaczy i zadowolenia na twarzy z otrzymanego smsa, informującego o zajętym miejscu i uzyskanym czasie.

 Ogółem bieg ukończyło 112 biegaczy. Należy podkreślić, że ¼ startujących stanowili sami mieszkańcy Włodar. Ta  aktywność zasługuje na słowa uznania i pochwały. Wielu biegaczy przyjechało z okolicznych miejscowości naszej gminy Korfantów i powiatu nyskiego, prudnickiego. Nie zabrakło uczestników również spoza naszego województwa.

Zagościła wśród nas także uczestniczka, na co dzień Polka, mieszkająca we Francji.

Na  nagrody były przewidziane piękne puchary w klasyfikacji generalnej i pucharki w kategoriach wiekowych. Sprawiło to ogromną radość  uczestnikom o różnych możliwościach biegowych
w każdym wieku.

Nie zabrakło również statuetek dla naszych mieszkańców w kategorii „Mieszkaniec Włodar” za 3 pierwsze miejsca dla kobiet i mężczyzn.

Najliczniejszą drużynę biegową Runners Team Nysa także nagrodzono pamiątkowym pucharem za frekwencję udziału w biegu.

Przy tej okazji trzeba podkreślić niesamowite wsparcie i pomoc ze strony biegaczy Runners Team Nysa w profesjonalnej obsłudze biura zawodów. DZIĘKUJEMY J

Nagrody dla dzieci i zwycięzców biegu głównego wręczali Burmistrz Korfantowa p. Janusz Wójcik, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu p. Danuta Korzeniowska oraz prezes LGD Nyskie Księstwo Jezior i Gór – p. Elżbieta Harhura.

To wydarzenie nie miałoby szansy powodzenia w realizacji,  gdyby nie wsparcie finansowe Burmistrza Korfantowa, Starostwa Powiatowego w Nysie oraz przychylności sponsorów lokalnych przedsiębiorców i nie tylko. BARDZO DZIĘKUJEMY ZA ZROZUMIENIE  I POMOC.

Przy organizacji naszego wydarzenia, pracy naprawdę było sporo.

Dziękujemy z całego SERCA wszystkim zaangażowanym na każdym etapie naszych działań. Od pomysłu, niezbędnych rozmów i spotkań,  pisania i rozliczania wniosków, zakupu nagród
i pakietów, opracowania logo biegu i nr startowych, nagłośnienia, zabezpieczenia trasy biegów i jego obsługi, obsługi medycznej i pokazu sprawności ratowniczej, przygotowania smacznego posiłku po DOBRE SŁOWO i UŚMIECH.

DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy włączyli się w to nasze wydarzenie, tak jak potrafili. Dzięki temu odbyło się ono, wg opinii obserwatorów, na bardzo dobrym poziomie.

A najpiękniejsze jest to, że wszystkie lokalnie działające organizacje w naszej miejscowości na czele z panią sołtys, włożyły swoją cząstkę aby się UDAŁO.

Bo można mieć wielkie marzenia i wizje ale bez ludzi zaangażowanych i ich poświęcenia, nic się nie stworzy i nie powstanie samo.

Janina Sosulska

Ps.

Jasiu, bez Ciebie i Twojego poświęcenia, nieprzespanych nocy i  zaangażowania, biegi oglądalibyśmy tylko w … telewizji.

Jesteś WIELKA!

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY !!!

Organizatorzy

Posted by Łuki in Aktualności
Dożynki Wiejskie 2019

Dożynki Wiejskie 2019

W dniu 25.08.2019 r. w naszej miejscowości odbyły się dożynki wiejskie. Jak co roku uroczystość ta rozpoczęta została Mszą Świętą, w której oprócz Starostów Dożynek, i władz sołectwa udział wziął Burmistrz Korfantowa Pan Janusz Wójcik. O godz. 15.00 zaproszeni goście, sołtysi sąsiednich miejscowości oraz mieszkańcy, przybyli na teren świetlicy wiejskiej żeby świętować obchody dożynkowe. Na naszej scenie wystąpili m. im. Radna Rady Powiatu Nyskiego Pani Danuta Korzeniowska, która w imieniu Starosty Nyskiego złożyła serdeczne podziękowania dla wszystkich rolników za swoją ciężka pracę, dzięki której nie brakuje chleba na naszych stołach. Kolejno wystąpiły dzieci ze Szkoły Podstawowej we Włodarach z ciekawym programem arystycznym. Na naszej scenie nie mogło zabraknąć atrakcji dla ciała i ducha osób przybyłych… Mowa o konkursie lepienia pierogów, który cieszył sie dużym zainteresowaniem i wywołał wiele pozytywnych emocji. Jak pierogi to… nie mogło również zabraknąć konkursu jedzenia! Rywalizacja trwała dłuższą chwilę, bo ilość i wielkość pierogów była spora. By ochłonąć po takiej ilości wrażeń, wystąpili artyści prowadzeni przez Pana Zbyszka Marcinkiewicza przy M-GOKSiR w Korfantowie. Na zakończenie dnia przeprowadzono losowanie nagród głównych loterii fantowej. Dziękuję wszystkim tym, dzięki którym mogliśmy świętować ten dzień i zapraszamy już teraz na przyszłoroczne dożynki!

Więcej na stronie: https://www.facebook.com/So%C5%82ectwo-W%C5%82odary-2236523593229258/?__tn__=%2Cd%2CP-R&eid=ARCCW7kGogLB8a5jV7TmilX_zCzRjAStKMd6_sdL5M5gGRDHe_TxwC98l-RHsz-J4pI6R7m9CDnsco3r

Obraz może zawierać: co najmniej jedna osoba, ludzie na scenie, tabela i na zewnątrz
 
Obraz może zawierać: 1 osoba, na scenie i na zewnątrz

 

Posted by Łuki in Aktualności, Samorząd