Miesiąc: luty 2019

Ferie zimowe 2019 na świetlicy wiejskiej

Ferie zimowe 2019 na świetlicy wiejskiej

W dniach od 4 do 8 lutego odbyły się kolejny raz zorganizowane przez organizacje lokalne Ferie Zimowe dla naszych dzieci i młodzieży. Program ferii obejmował 3 dni poniedziałek, wtorek, piątek na miejscu w świetlicy wiejskiej i 2 dni wyjazdowe: narty Lądek Zdrój oraz Muzeum Polskiej Piosenki i lodowisko Toropol w Opole.

Na świetlicy dzieci mogły po prostu być ze sobą razem, co bardzo lubią jak my opiekunowie zauważyliśmy. A jak spędzały ten czas? Obowiązkowo rozgrywki w tenisa stołowego zarówno młodsi i starsi. Chętnie grały w grę „piłkarzyki”, a te całkiem maluchy rysowały bądź grały w gry planszowe. Włączaliśmy także wspólne zabawy konkursowe, gdzie udział brały wszystkie dzieci. Poniedziałek był wyjątkowym dniem z bardzo dużą ilością śniegu, co pozwoliło nam z całą grupą uczestników i opiekunów ulepić dużego bałwana.

We wtorek zagościł u nas policjant pan Grzegorz z prelekcją o bezpieczeństwie w sportach zimowych szczególnie tych wymyślnych przez same dzieci. Przykładem są dzikie lodowiska, gdzie nietrudno o nieszczęście gdy pęka lód. Podsumowaniem prelekcji były pytania policjanta, na które dzieci chętnie odpowiadały.

A na stoku, to prawdziwa frajda, dzieci, które nie tak dawno nie umiały ustać na nartach lub snowboardzie, bardzo dobrze sobie radziły. Te,  które po raz  pierwszy ubrały narty, pod bacznym okiem opiekunów stawiały pierwsze „kroki”, żeby chwilę później zjeżdżać już samemu. Dużo radości, przyjemnych chwil a później radosnych wspomnień. I o to chodzi, to jest ta alternatywa na brak zainteresowań i pomysłów dla najmłodszych.

Muzeum Polskiej Piosenki, wielu z nas nawet dorosłych nie wiedziało, że blisko nas, jest tak ciekawe miejsce. Każdy z uczestników z pomocą najnowszych urządzeń i rozwiązań multimedialnych mógł  poczuć magię festiwali, ówczesnych przebojów i atmosferę tamtych lat.

Lodowisko, kolejne wyzwanie, któremu wszyscy sprostali. Oczywiście,  czasami poczuło się „bliskość” zimnej tafli lodowiska, ale nic w życiu nie przychodzi łatwo. Radość, uśmiech, zabawa, pierwsze niepewne kroki na łyżwach i myśli „czy się uda”. To codzienność z którą żyjemy. Kolejne doświadczenie, kolejne umiejętności i kolejne miłe wspomnienia.

W piątek na zakończenie ferii była zabawa, która przyniosła wiele radości samym dzieciom i opiekunom, gdyż bawiliśmy się wspólnie. Hitem była tzw. ”Belgijka”, gdzie tańczył każdy z każdym.

Obserwujemy te dzieciaki co roku na organizowanych przez nas feriach dla nich. Dzieci są zawsze o rok starsze i więcej potrafią. Nauka jazdy na nartach czy łyżwach napawa nas wielką dumą z postępu dzieciaków. To naprawdę nie są te same dzieci które zaczynały po raz pierwszy jazdę na stoku i lodowisku. Aż serce się raduje, że tyle dobrego można uczynić w zespole chętnych mieszkańców oraz przy wsparciu i współpracy  Urzędu Miejskiego naszej gminy Korfantów.

Bardzo dziękujemy za kreatywność, poświęcenie i energię wszystkim OPIEKUNOM. Bez Was i Waszego zaangażowania nic by się nie działo. DZIĘKUJEMY!

Dziękujemy również naszemu księdzu Proboszczowi(Dziekanowi), który co roku wspiera nas duchowo, merytorycznie, finansowo oraz swoją obecnością. DZIĘKUJEMY!

DO ZOBACZENIA ZA ROK! 🙂

Posted by Łuki in Aktualności