BIEG NIEPODLEGŁOŚCI WE WŁODARACH 2018

25 sierpnia 2018 r. to dzień można rzec historycznego wydarzenia w naszej wsi Włodary- Bieg Niepodległości dla dzieci, młodzieży i dorosłych.
Biegi kojarzą się z miastami, a nie wsią i jeszcze tak małą jak nasza. Otóż Bieg Niepodległości był jednym z elementów realizacji wygranego projektu ,,POLSKO JESTEŚMY” z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości. Założyliśmy, że znajdzie 100 uczestników małych
i dużych. Każdy uczestnik miał otrzymać na mecie pamiątkowy medal, a przy odbiorze numeru startowego czapeczkę z logo projektu. Przewidziane były również nagrody
w kategoriach wiekowych- dzieci oraz „open” kobiety i mężczyźni (w biegu dla dorosłych).
Dystanse dla dzieci to:
100 m do 6 lat
200 m 6-10 lat
600 m 10-14 lat
1000 m 14-18 lat
3 km dla wszystkich, powyżej 18 roku życia
Na roboczo postanowiliśmy dorzucić poza projektem kategorię DLA NAJSZYBSZEJ MIESZKANKI I MIESZKAŃCA Włodar oraz NAJSTARSZEJ i NAJSTARSZEGO uczestnika Biegu. Biegi dla dzieci i młodzieży odbyły się na boisku przy naszej Szkole Podstawowej, a główny bieg po crossowej trasie, tuż obok naszej wiejskiej świetlicy.
Już na samym początku zaskoczyła nas liczba dzieci, które wraz z rodzicami zapisywały się do startu i utworzyła się długa kolejka do naszego mini biura zawodów.
Profesjonalnie zawody przeprowadził pan Marcin Konarski, nauczyciel w-f w naszej szkole. Pomocą służyli biegacze klubowi Piotr i Paweł. Biuro zawodów obsłużyła zaprzyjaźniona biegowa grupa „Runners Team Nysa”.
Podczas biegu dzieci emocje były niesamowite, w zasadzie u wszystkich – dzieciaków, rodziców i organizatorów. Gdy wieszaliśmy medale po ukończonym biegu dzieciakom to widać było ogromną radość z tego powodu. My dorośli cieszyliśmy się zarówno z rywalizacji jak i radości dzieci.
Dorośli wystartowali spod świetlicy wiejskiej. Tutaj zabrakło nam numerów startowych, a co za tym idzie i medali. Jeśli numery startowe dało się jeszcze dodrukować przed startem, to na medale trzeba było poczekać, aż zostaną dorobione . Uczestnicy byli w bardzo różnym wieku i z różnymi biegowymi możliwościami począwszy od profesjonalistów- zawodowców do takich, którzy właśnie na tym biegu wystartowali po raz pierwszy w swoim życiu. Liczbowo w biegach wzięło udział 69 dzieci i młodzieży oraz 73 dorosłe osoby.
Dla wszystkich uczestników biegu przewidziano kiełbaskę z grilla a na podsumowaniu było wręczenie nagród przy udziale marszałka województwa pana Antoniego Konopki i naszego burmistrza pana Janusza Wójcika. Okazało się, że stawanie na podium było niesamowitym wydarzeniem w życiu dzieciaków. Z dumą odbierały dyplomy i nagrody. Z pewnością podium dodało rangi naszym zawodom.
To był nasz pierwszy raz – uczyliśmy się dopiero organizacji i logistyki takiego wydarzenia. Naprawdę udało nam się(z miłym zaskoczeniem liczby uczestników), zrealizować ten etap naszego projektu. Wyrazy ogromnego uznania dla naszej koordynatorki zawodów, pani Janiny Sosulskiej oraz dla członków LZS i OSP, którzy w profesjonalny sposób obsłużyli trasę biegu i bardzo „smacznego” grilla.
Był to Pierwszy Bieg Niepodległości w naszej miejscowości, z okazji 100 rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby go powtórzyć za rok….? Co na to uczestnicy Biegu? Bez Was na pewno się nie odbędzie! Dlatego namawiamy do biegania i treningu.
Do zobaczenia za rok!

Organizatorzy

GALERIA ZDJĘĆ Z BIEGU NIEPODLEGŁOŚCI