PARAFIA WŁODARY

Parafia Włodary obejmuje również wieś Rynarcice.

W parafii są dwa kościoły, kościół parafialny we Włodarach pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny oraz kościół filialny w Rynarcicach pod wezwaniem św. Mikołaja.

kościół we Włodarach  kościół w Rynarcicachplebania i kościół we Włodarach

RADA PARAFIALNA

Zgodnie ze statutem PARAFIALNEJ RADY DUSZPASTERSKIEJ w DIECEZJI OPOLSKIEJ

– celem Parafialnej Rady Duszpasterskiej jest wspomaganie proboszcza w sprawach dotyczących całokształtu życia parafialnego.

Przewodniczącym Parafialnej Rady Duszpasterskiej jest proboszcz danej parafii.
Kadencja Rady trwa 5 lat.

Skład PARAFIALNEJ RADY DUSZPASTERSKIEJ parafii WŁODARY- kadencja 2016-2021:

Przewodniczący – ks. Proboszcz

Włodary:

Krzysztof Bernacki,
Małgorzata Czarny,
Łukasz Lipka,
Jadwiga Mariowska,
Krzysztof Sosulski,
Andrzej Szurgut,
Eugeniusz Tyczyński,
Zuzanna Ziółkowska.

Filia Rynarcice:

Danuta Charłamów,
Małgorzata Maćków,
Jan Skrętkowicz,
Anna Wilczek.

Księża posługujący po 1945 r. w parafii Włodary:

1 Ś.p. Ks. Zygmunt Białowąs 1945 – 9.11.1954  
2 Ś.p. Ks. Michał Ryś 9.11.1954 – koniec roku 1968  
3 Ks. Damian Bryś wiosna 1969 – 1970  
4 Ś.p. Ks. Jerzy Woźnica 1970 – czerwiec 1973  
5 Ś.p. Ks. Stanisław Wojnowski sierpień 1973 – X 1973  
6 Ś.p. Ks. Tadeusz Kaczorowski 28.10.1973 – 13.06.1988  
7 Ś.p. Ks. Marian Milanik wiosna 1988 do końca roku szkolnego Posługiwał jako pomocnik chorego ks. Kaczorowskiego
8 Ks. Leonard Makiola 24.08.1988 – 20.10.1995 Obecnie parafia Grudzice k.Opola
9 Ks. Korneliusz Wójcik 20.10.1995 – 19.08.2003 Obecnie parafia Raszowa k. Ozimka
10 Ks. Waldemar Książek 19.08.2003 – 23.08.2012 Obecnie parafia Krowiarki k. Raciborza
11 Ś.p. Ks. Edward Goral 24.08.2012 – 27.10.2012 r. Zmarł po ciężkiej chorobie
12 Ks. senior Bronisław Dołhan 27.10.2012- 10.11.2012 r. Zastępstwo
13 Ks. Józef Szpek 10.11.2012r. – 10.02.2013 Posługiwał jako administrator
14 Ks. Tadeusz Młot 10.02.2013 – do nadal