Ks. Proboszcz

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Wersja do druku 

Niedziela             18.04.2021 r.         III Niedziela Wielkanocna

  800    Za † męża Marka oraz †† z rodziny Motyka, Kolonko, Szymulewskich.

  930    Rynarcice: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo i opiekę w rodzinie Anny i Tomasza.

1100    W intencji parafian żyjących i zmarłych.


Poniedziałek       19.04.2021 r.        

1700    O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Leonardy i Kazimierza Rzepskich, ich dzieci i wnuków.


Wtorek                20.04.2021 r.        

1700    Msza św. z nowenną do MBNP. Za † brata Zbigniewa Król.

1815    Rynarcice: Nowenna do MBNP. O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Andrzeja Mąkosz z okazji urodzin.


Środa                   21.04.2021 r.        

1700    Za † tatę Alojzego, rodziców Bronisławę i Bronisława Łankowskich, ciocię i wujka Pawlickich oraz Andrzeja Trzęsimiech.


Czwartek             22.04.2021 r.       

1700    O zdrowi i Boże błogosławieństwo w rodzinie Anny i Andrzeja Mieszczak.

1830    Rynarcice: Za †† rodziców chrzestnych Marię i Franciszka oraz Franciszkę i Atanazego.


Piątek                  23.   04.2021 r.         Uroczystość Św. Wojciecha, biskupa i męczennika

1700    Msza św. szkolna. Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Anny i Stanisława Podburaczyńskich, ich dzieci, wnuków i mamy Heleny.

1830    Rynarcice: Msza św. szkolna. Za †† Wojciecha, Irenę, Lesława, Zdzisława, Rafała Drozd oraz Janinę Skrętkowicz.


Sobota                 24.04.2021 r.       

  800    Za †† rodziców Helenę i Tadeusza Opałka, brata Ryszarda, bratową Bogumiłę Opałka, szwagra Stanisława Kupiec oraz Lidię Błaszczyszyn.

  830    Spowiedź dzieci pierwszokomunijnych.

1700    Msza św. z liturgii niedzielnej. O zdrowi i Boże błogosławieństwo dla Łukasza Klucznego z okazji 18. rocznicy urodzin.


Niedziela             25.04.2021 r.         IV Niedziela Wielkanocna

  800    W intencji parafian żyjących i zmarłych.

  930    Rynarcice: Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę i zdrowie dla Jana i Janiny z okazji 40. rocznicy ślubu, ich dzieci i wnuków.

1100    W intencji dzieci przystępujących do I Komunii św., ich rodziców i krewnych.


 

Posted by Ks. Proboszcz in Aktualności parafialne
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Wersja do druku

  • Dzisiaj przeżywamy III Niedzielę Wielkanocną, która rozpoczyna 13. Tydzień Biblijny w Kościele – godz. 1500 zachęcam do czytania w gronie rodzinnym Pisma Świętego: Ps 95-99. W piątek Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika; głównego patrona Polski.
  • Okazja do sakramentu pokuty przed każdą Mszą św.; w Rynarcicach w tygodniu. Spowiedź św. dla dzieci pierwszokomunijnych w sobotę o godz. 830.
  • Dwa terminy I Komunii św. w naszej parafii. Ze względu na panujące obostrzenia sanitarne dzieci przystąpią po raz pierwszy do Komunii św. 25 kwietnia i 6 czerwca. Próba przed uroczystością dla rodziców i dzieci pierwszokomunijnych w środę o godz. 1800 w kościele.
  • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który realizowany jest co 10 lat, trwa od 1 kwietnia br. Spis jest obowiązkowy i wszystkie osoby zamieszkałe w kraju są zobowiązane do samodzielnego spisania się poprzez aplikację na stronie spis.gov.pl. W przypadku trudności można spisać się przez telefon dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 lub w urzędzie miasta/gminy przy wsparciu pracownika merytorycznego. W oparciu o wyniki spisu opracowuje się plany rozwojowe i określa potrzeby zdrowotne, edukacyjne, mieszkaniowe oraz dotyczące zabezpieczenia społecznego. Są one także podstawą do określenia dotacji i subwencji oraz podziału środków unijnych. Poprzez udział w spisie mieszkańcy uzyskują realny wpływ na zmiany zachodzące w ich otoczeniu.
  • W sprzedaży dostępny jest nowy numer Gościa Niedzielnego, a w nim m.in.: 1 wirus – 50 skutków ubocznych. W Polsce ruszył program rehabilitacji osób, które przeszły Covid-19. Zachęcam do lektury!
  • „Bóg zapłać!” za ofiary złożone na remont kościoła z marca . W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.
  • Serdecznie za rozbiórkę i zabezpieczenie dekoracji świątecznej; przeprowadzoną wczoraj zbiórkę pieniędzy na remont kościoła (w Rynarcicach na chodnik dokoła kościoła); sprzątanie kościoła oraz dary złożone na stół plebanijny. Do sprzątania kościoła proszę rodziców dzieci pierwszokomunijnych; w Rynarcicach rodzinę Rauch. Do przekazania datków na cele kościelne proszę w Rynarcicach Zbigniewa Maćków, Stanisława Maćków i Marię Trojan.
  • Według obowiązujących obostrzeń rządowych w kościele parafialnym może przebywać jednocześnie 18 osób, w kościele filialnym 10 osób.

*********************************

„On jest ofiarą przebłagalną za nasze grzechy” Każdego dnia składajmy Jezusowi nasze życie w ofierze!

– z kapłańskim błogosławieństwem: ks. Proboszcz.

 

 

Posted by Ks. Proboszcz in Aktualności parafialne