Wiadomości dla rodziców Aktualności Opis

Przedszkole - aktualności

Bieżące wydarzenia

Przedszkole z dniem 01.09.2012 r. zostało przeniesione do tutejszej Szkoły Stawarzyszeniowej.


WITAMY W NOWYM ROKU PRZEDSZKOLNYM 2011/2012

Co słychać w przedszkolu?

Porządki z drzewami wokół Przedszkola

Dyrektor Przedszkola wraz z rodzicami składają podziękowania dla Ochotniczej Straży Pożarnej we Włodarach za podjęcie działań dotyczących zaplanowanej wycince drzew w ilości 3 szt . Strażacy tak sprawnie działali, że praca ,,paliła się” w rękach.. Aż miło było patrzeć. Dzieci miały świetny widok. Szkoda tylko ,że niektórzy chłopcy zachorowali, bo prawie każdy z nich chce zostać strażakiem.!

Po zakończonej wycince zaplanowano czyn społeczny z udziałem rodziców, polegający na posprzątaniu gałęzi pozostałych na placu zabaw. Z góry serdecznie dziękujemy.

Życzymy dzieciom miłych i radosnych chwil na bezpiecznym placu zabaw!!!

Zobacz jak przebiegały prace strażaków


Jak każdego roku zawitał u nas Mikołaj. Tym razem w towarzystwie dwóch pomocników, ponieważ worek z prezentami okazał się wyjątkowo ciężki. Dzieci z przejęciem wyglądały gościa. Niecierpliwie zaglądały do okna, nasłuchiwały odgłosu dzwoneczka, a niektóre z nich chciały się schować pod stół.

Były też bardzo odważne dzieci, które grzecznie oczekiwały na spotkanie. Wszystkie nasze pociechy powitały gościa piosenką, a po rozmowie z nim dostały piękne prezenty. Na pamiątkę tego ważnego dnia wykonaliśmy wszystkim dzieciom zdjęcie. Dziękujemy Mikołajowi za prezenty, a dzieci pamiętają, że obiecały słuchać rodziców w domu i Pani w przedszkolu.

Oprócz tego odbyły się u nas spotkania i uroczystości z okazji:

Zobacz zdjecia z powyższych uroczystości


ROK PRZEDSZKOLNY 2009/2010

Daleko poza nami jest już jesień, a zima dobiega końca. Dzieci czekają już na wiosnę, jak zapewne większość z nas, ale do tej pory nie próżnowały. Brały bardzo aktywny udział w różnych uroczystościach przedszkolnych i środowiskowych. Chcą podzielić się ciekawymi fotkami z przebiegu tych imprez, dlatego też zapraszają do galerii zdjęć:

 

  
  

 

REMONTY

W roku szkolnym 2008/2009 przeprowadziliśmy ogromny zakres remontów. Przy okazji wymiany zużytego pieca c.o., wymieniliśmy 3 szt. grzejników na nowe konwektorowe w sali zabaw oraz kuchni. Następnym zadaniem była wymiana okien w całym budynku Przedszkola oraz zabudowa przydomowej oczyszczalni ścieków. Na końcu wszystkich zaplanowanych zadań została wykonana nowa przepiękna elewacja całego budynku wraz z jego dociepleniem. Całościowy remont naszego Przedszkola wyniósł ponad 32 tysiące zł i został sfinansowany z Budżetu Gminy Korfantów.

    

Cieszymy się ogromnie, że w tak szybkim tempie zostały ostatecznie zakończone prace na placówce Przedszkola we Włodarach.

  

Wszystkie dzieci, rodzice, personel przedszkola okazują swoją radość oraz zadowolenie z możliwości posyłania dzieci a także pracy z nimi w tak pięknym odnowionym budynku.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY


ROK PRZEDSZKOLNY 2008 - 2009

„Jeśli umiecie diagnozować radość dziecka i jej natężenie, musicie dostrzec, że najwyższa jest radość pokonanej trudności, osiągniętego celu, odkrytej tajemnicy-radość triumfu i szczęście samodzielności, opanowania, władania”

J. Korczak

RÓŻYCZKA chce się podzielić swoją radością, ponieważ jest bardzo szczęśliwa z posiadania drugiej nóżki ! Jest dumna, że może sama się poruszać! Dziewczynka obdarowana jest wielkim samozaparciem. Jest bardzo mądrą i silną dziewczynką.

Różyczko trzymamy kciuki za ciebie podczas „stawiania pierwszych kroków”.

Życzymy Ci wielu udanych wędrówek po życiu i ciekawych spacerów w gronie najbliższych.

Różyczka zaprasza do swojej galerii zdjęć!!!


Wielkanocne przygotowania naszych maluszków!

Święta Wielkanocne w tym roku przyniosły piękną wiosnę. Szkoda, że czas tak szybko mija! Niedawno przygotowywaliśmy się w przeróżny sposób na przeżywanie Świąt, a tutaj można powiedzieć..... pozostały już tylko wspomnienia. Z obchodami Świąt Wielkanocnych związanych jest wiele zwyczajów ludowych takich jak śniadanie wielkanocne, pisanki, święcone, śmigus- dyngus czy palmy wielkanocne. Dzieciaki w przedszkolu mogły dowiedzieć się o tych tradycjach z literatury, słuchając piosenek, wierszy, biorąc udział w zabawach ruchowych. Dzieci wydzierały, naklejały, malowały, kolorowały wszystko to, co związane było ze świętami wielkanocnymi.
Takie np. jajka:

„Kurze jajo malowane, Wielkanocy to zwyczaje
Dziś skorupkę zabarwiamy, kiedy farbki używamy
Dawniej jednak tak nie było, jajka w wodzie się barwiło.
W garnku wodę gotowano i warzywa doń wrzucano.
Gdy chcesz jajka mieć czerwone burak wrzuć we wrzącą wodę.
Gdy cebuli użyjemy złote jajka dostaniemy.
Gdy zielony kolor chciano trawy w garnek dorzucano....itd., itd.”

A.Wacławski,K. Bayer

      

Nasze pracowite przedszkolaki ozdabiały kolorowym papierowym(oczywiście jajka gotowane). Ile przy tej pracy było skupienia, a jaka panowała cisza. Niebywałe!

      

Po ciężkim i mozolnym trudzie nastąpił kolejny dzień, podczas którego dzieci szukały wielkanocnego koszyczka z jajkami, ale...... czekoladowymi. A od kogo?

     

„Wielkanoc i zając. Koszyki słodkości,
w sklepie kupowane te wszystkie pyszności.
Lecz w tradycji naszej zając był nieznany,
Choć byłby z pewnością tak samo lubiany
Wielkanocny prezent ręcznie się robiło,
no a tym prezentem kurze jajo było.
Pięknie ozdobione, wzorem malowane
z radosnym uśmiechem było przyjmowane.”


A.Wacławski,K. Bayer


Bal w przedszkolu

„Bal w przedszkolu dzisiaj wyszły z szafy misie i proszą laleczki do miłej poleczki. Mała złota trąbka wyskoczyła z kątka tru-tu-tu powiada zatańczę wam rada. Hopsa, hopsa hola, hola poleczka z przedszkola. Hopsa, hopsa dana, dana poleczka udana.
Wesoły pajacyk kiedy to zobaczył dzwoneczkami brzdęknął i zatańczył pięknie. Piłka w lila kwiatki wyskoczyła z siatki, choć jestem okrągła tańczyć będę mogła.”

Marta usmiechnij sie  Jakie rumiane te nasze dziewczynki  

Przy akompaniamencie różnych rytmów i melodii dzieciaki zabawiały się na Balu Karnawałowym, który w tym roku odbył się przed samymi feriami ,tzn. 15.01.09r. Rodzice bardzo mile nas zaskoczyli, przebierając swoje pociechy w rozmaite stroje- wymyślone, wypożyczone, a dzieci zaskoczyły nas swoją odwagą i chęcią pokazania się wszystkim w przedszkolu w nowym, zagadkowym przebraniu. Wszyscy czekaliśmy z wielkim zaciekawieniem, kto następny wejdzie na salę. Na początku zjawił się żołnierz z małą księżniczką, później Batman, muszkieter, Alladyn. Przyszły również trzy inne księżniczki-a wśród nich królowa trzymająca w dłoni berło. Był też Czerwony Kapturek, ale dobrze, że nie było wilka. Przyszła zielona żabka ze swoją siostrą przebraną za.........? ha-ha-ha czarownicę, której jednak nikt się nie bał.

Bal w przedszkolu dzisiaj  Ach jakie piekne te stroje  A oto mlody kwiat Wlodar  

Ach jakie rumiane buźki miały te nasze dziewczynki. Podczas poczęstunku dzieci mogły napić się soku oraz zjeść chrupki kukurydziane i poczęstować się słodyczami. Na koniec zabawy odbyła się parada strojów. Jakże pięknie, wszyscy poruszali się na ,,wybiegu” w rytm muzyki. Mamy nadzieję, że zabawa pozostawiła w pamięci dzieci miłe wspomnienia. Do zobaczenia za rok!!!


Jasełka na sali wiejskiej we Włodarach

Święta, święta zaczynamy, choineczkę ubieramy. Pięknie będzie lśnić, pięknie będzie lśnić, piękni będzie lśnić. Już bombeczki zawieszone, wszystkie lampki zapalone och jak pięknie lśni, och jak pięknie lśni, och jak pięknie lśni.
Bo to są święta, bo to są święta i każda buzia jest uśmiechnięta. To czas radości, oczekiwania na narodziny Jezusa Pana.
Pod choinką są prezenty przyniósł ja Mikołaj Święty, cóż tam może być, cóż tam może być, cóż tam może być. Wszyscy rączki zacieramy i prezenty otwieramy, och jak miło jest, och jak miło jest, och jak miło jest.
Bo to są święta, bo to są święta i każda buzia jest uśmiechnięta, to czas radości, oczekiwania na narodziny Jezusa Pana.W oczekiwaniu na małe Dzieciątko Jezus dzieci z przedszkola wraz ze swoją Panią przygotowały występ Jasełkowy na tegoroczny „Opłatek”
w świetlicy we Włodarach, który odbył się w niedzielę 14.12.08r. Mali aktorzy wystąpili jako pierwsi na scenie. Pojawiły się na niej baranki, aniołki, pasterze, którzy w rytm muzyki szli do stajenki.


Pani Bozenka przedstawia malych aktorow  Pastuszek - Kamil  Pastuszek - Lukaszek

Ale jeden baranek przed występem zrzucił futerko i powiedział, że nie pójdzie, bo jest jeszcze za mały. Na jego miejsce znalazł się inny baranek, który chętnie pomaszerował z innymi do małego Jezuska, którego w kołysce usypiała mała Różyczka. A kołysankę do snu zaśpiewała w tym roku Dominika. Atmosfera spotkania była bardzo miła, a dzieci na scenie czuły się bardzo swobodnie.

Pojdzmy wszyscy do stajenki  Przedszkolaki spiewaja pastoralke  Rozyczka i Angelika kolysza dzieciatko

Dziękujemy dzieciom za ich spontaniczny występ.
Wszystkim życzymy zdrowych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia.


Święty Mikołaj w przedszkolu

Święty Mikołaj do nas przychodzi, dużo prezentów dzieciom przynosi .W buciki wszystko zwinnie upycha i jak czarodziej w pośpiechu znika. Mikołajki, Mikołajki święto dzieci, pięknie bucik w Mikołajki blaskiem świeci. Każdy czyści, poleruje, na prezenty go szykuje. Kto Mikołaja w nocy zobaczy, ten się z pewnością bardzo przestraszy. Ma siwe włosy i nochal wielki, ale kochamy go za prezenty. Mikołajki, Mikołajki święto dzieci, pięknie bucik w Mikołajki blaskiem świeci. Każdy czyści, poleruje, na prezenty go szykuje.”


Tą piosenką podopieczni z przedszkola oraz dzieci przybyłe z zewnątrz przywitały serdecznie gościa i zaprosiły do sali, aby po ciężkiej i żmudnej wyprawie odpoczął sobie na przygotowanym , wiklinowym fotelu.

  

Po chwili odpoczynku Mikołaj zaczął rozmawiać z dziećmi, które nie ukrywały zadowolenia, a wręcz przeciwnie wyrażały swoją radość i odważnie recytowały wierszyki, śpiewały piosenki. Zdarzała się także własna interpretacja utworów ,wiersze wyuczone przez mamę ,a przez dziadka ciekawe piosenki, tj. ,,Wędrowali szewcy przez zielony las”. Było bardzo wesoło. Na koniec występów dzieci obdarowały gościa rysunkami. Autor jednego z rysunków- Kajtuś Bajor przedstawił temat:„Mikołajski state". Na co Mikołaj od razu zawołał: Dobrze, że we Włodarach płynie rzeka. Jak myślicie, w jaki sposób Mikołaj dotarł do Włodar”?

„A jak się bardzo, bardzo postaram, to zrobię prezent dla Mikołaja.....
Niech się ucieszy Mikołaj Święty, tak rzadko ktoś mu daje prezenty”

Następnie Mikołaj bardzo sprawnie rozdał wszystkim dzieciom paczuszki i Paniom też, bo ponoć były grzeczne, za które bardzo, bardzo serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok. Do zobaczenia!!!!!!!!!!!


Rozpoczął się miesiąc październik, a wraz z nim polska złota jesień. Dzieci razem ze swoimi Paniami wybrały się na spacer w poszukiwaniu skarbów jesiennych. Otóż w czasie spaceru znaleźliśmy kolorowe liście, kasztany, żołędzie, szyszki, jarzębinę, głóg, różę. Wszystkie dzieci dzielnie napychały własne kieszenie, aby jak najwięcej darów przynieść do przedszkola. W czasie wycieczki dzieci dowiedziały się jak wygląda babie lato, ponieważ widziały je na własne oczy. Jak ważne, interesujące i pouczające są wspólne spacery. Tyle ciekawych rzeczy można zobaczyć i usłyszeć. A jeszcze więcej ciekawszych rzeczy można wykonać z przyniesionych skarbów. Czeka nas dużo pracy.

    

W tym roku szkolnym zechciała przyjść do nas, czyli do przedszkola mała Różyczka. Wszyscy bardzo dobrze ją znamy, gdyż jest dzieckiem bardzo wesołym, sympatycznym i medialnym, ale.... No właśnie to jedno, ale przekreśla dziewczynce możliwości prawidłowego funkcjonowania w grupie rówieśniczej. Różyczka bardzo dzielnie sobie radzi ze swoją niepełnosprawnością, a dzieci wręcz przepadają za nią. Podczas spaceru wszyscy chcą iść z Różyczką, trzymając się ręki dziewczynki, która jedzie na wózku. Bardzo chętnie jej pomagają. Uczą się w ten sposób pomagać słabszym. A oto kilka zdjęć z pobytu w przedszkolu. Ogłosiliśmy również akcję charytatywną w przedszkolu pod nazwą:,,Pomóżmy Różyczce”

  remont dachu

Dzieci wraz ze swoimi Paniami wykonały różaniec z żołędzi, ale pozłacanych, ponieważ pomalowały je farbą. Prezentuje się bardzo ładnie. Można zobaczyć go na własne oczy. Dzieci z Paniami zaniosły go do Kościoła, gdzie zdobi ołtarz Maryjny.

  

 

Początek strony

Strona główna