Miesiąc: czerwiec 2024

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Wersja do druku

Niedziela              16.06.2024 r.         XI niedziela zwykła

  800    O zdrowie i Boże błogosławieństwo w rodzinie Franciszki i Zbigniewa Czarneckich oraz Anny i Michała Stachów.

  930    Rynarcice: Za †† Stanisławę i Władysława Szelwach, Władysława Iwach, Krystynę i Jana Gaweł, ich rodziców i rodzeństwo.

1100    Z podziękowaniem za odebrane łaski, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i zdrowie dla Eugenii i Andrzeja Krzympiec z okazji 30. rocznicy ślubu. W czasie Mszy św. chrzest: Maria Aniela Strombek.


Poniedziałek       17.06.2024 r.         Św. Brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

1700    Za †† rodziców Jana i Emilię Gajdemskich, dziadków Barbarę Semków i Stanisława Tyczyńskiego, Antoniego i Jadwigę Gajdemskich, Józefę Guzy, Krystynę i Teodora Chmielewskich. NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE.


Wtorek                 18.06.2024 r.        

1700    Msza św. z nowenną do MBNP. Za † dziadka Mariana Rachwał, wujków Adama i Wiesława oraz Agnieszkę Sternal. NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE.

1800    Rynarcice: Za † męża Czesława i jego rodziców, rodziców Marię i Franciszka oraz brata Władysława i bratowe.


Środa                    19.06.2024 r.        

1700    Za †† rodziców Annę i Bronisława, dziadków oraz †† z rodziny Sosulskich, Tyczyńskich. NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE.


Czwartek              20.06.2024 r.        Św. Alojzego Gonzagi, zakonnika

1700    Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Ewy i Marka Sosulskich z okazji 15. rocznicy ślubu. NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE.

1800    Rynarcice: Za † ojca Mariana, rodziców Stanisławę i Emila, rodzeństwo Danutę i Ludwika, szwagrów Tadeusza i Andrzeja oraz dziadków z obu stron.


Piątek                   21.06.2024 r.         NMP Opolskiej

  800    W intencji dzieci i młodzieży naszej parafii, ich rodziców, nauczycieli i pracowników szkoły z okazji zakończenia roku szkolnego i katechetycznego.

1700    Za † tatę Alojzego, rodziców Michała i Stanisławę, brata Franciszka, ciocię i wujka Pawlickich oraz dziadków z obu stron. NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE.

1800    Rynarcice: Za †† rodziców Stanisławę i Emila Maćków oraz ich rodziców.


Sobota                  22.06.2024 r.       

  800    Za †† księży, którzy pracowali w naszej parafii oraz dusze w czyśćcu cierpiące. NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE.

1700    Msza św. z liturgii niedzielnej. O zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Dominki Orzeł z okazji 18. rocznicy urodzin.


Niedziela              23.06.2024 r.         XII niedziela zwykła

  800    Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i Opiekę Matki Bożej dla Anny i Łukasz Lipka z okazji 15. rocznicy ślubu oraz dzieci Piotra i Magdaleny.

  930    Rynarcice: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą Bożą opiekę, zdrowie i dary Ducha Świętego w rodzinie Skrętkowicz.

1100    Za † Stefanię Grzegorzek w 1. rocznicę śmierci.


 

Posted by Ks. Proboszcz in Parafia
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Wersja do druku

  • Dzisiaj przeżywamy XI Niedzielę zwykłą w Roku Pańskim – zachęcam do rodzinnego czytania Pisma świętego: Wj 28-30. W przyszłą niedzielę w naszym dekanacie odpust parafialny w Pakosławicach – suma odpustowa o godz. 1200.
  • Okazja do sakramentu pokuty przed każdą Mszą św.; w Rynarcicach w tygodniu.
  • Zastępstwo duszpasterskie. O dzisiaj do przyszłej niedzieli grupa parafian z Włodar i Mańkowic wraz z kapłanami udaje się na pielgrzymkę do Rzymu, Asyżu i Wenecji. Zastępstwo duszpasterskie w naszej parafii będzie pełnił ks. Mariusz, proboszcz Maciejowic. W razie potrzeby proszę kontaktować się z księdzem osobiście po Mszy św. lub telefoniczne, dzwoniąc pod nr 602 616 389.
  • Msza św. na zakończenie roku szkolnego i katechetycznego w piątek o godz. 800. Zapraszam dzieci wraz z rodzicami, wychowawców i nauczycieli! Z czystym sercem podziękujmy Panu Bogu za miniony rok nauki!
  • W sprzedaży dostępny jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcam do lektury!
  • „Bóg zapłać!” za ofiary złożone dzisiaj. W przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.
  • Serdecznie dziękuję za prace wykonane przy kościele w Rynarcicach; za sprzątanie kościoła, koszenie trawy wokół oraz dary złożone na stół plebanijny. Do sprzątania kościoła proszę rodzinę Adamczyk, Paciorek i Gonczowskich; w Rynarcicach rodzinę Gaweł.
  • Sołtys wsi informuje, że w poniedziałek o godz. 1800 w sali wiejskiej we Włodarach odbędzie się zebranie dotyczące zmiany funduszu sołeckiego

*********************************

„Według wiary, a nie dzięki widzeniu postępujemy”. Niech wiara chrześcijańska będzie coraz większa, mocniejsza i głębsza w małżeństwach i rodzinach naszej parafii

– z kapłańskim błogosławieństwem: ks. Proboszcz.

 

Posted by Ks. Proboszcz in Parafia