Ks. Proboszcz

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW

Wersja do druku

Niedziela             09.05.2021 r.         VI Niedziela Wielkanocna

  800     Za † Mirosława Rydzewskiego w 8. rocznicę śmierci.

  930     Rynarcice: W intencji parafian żyjących i zmarłych. NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

1100     O powrót do zdrowia dla Tadeusza Piotrowskiego.

1500     NABOŻEŃSTWO MAJOWE.


Poniedziałek       10.05.2021 r.        

1700     NABOŻEŃSTWO MAJOWE z procesją o urodzaje do krzyża za kościołem. Za †† rodziców Marię i Władysława Budynek oraz dziadków z obu stron.

1800     Rynarcice: NABOŻEŃSTWO MAJOWE i suplikacje.


Wtorek                11.05.2021 r.        

1700     NABOŻEŃSTWO MAJOWE z procesją o urodzaje do krzyża misyjnego. Za † męża i ojca Franciszka, Stanisławę i Kazimierza Szuster, rodziców Janinę i Dominika, Olgę i Franciszka, braci Stanisława i Czesława, siostry Bronisławę i Janinę, chrześniaka Zbigniewa oraz †† z rodziny Bernackich, Szelwach, Trybulskich, Nanowskich.

1800     Rynarcice: NABOŻEŃSTWO MAJOWE z nowenną do MBNP. Procesja o urodzaje. Za † ojca Franciszka w rocznicę śmierci, matkę Marię i brata Zbigniewa Sypień.


Środa                   12.05.2021 r.        

1700     NABOŻEŃSTWO MAJOWE z procesją o urodzaje do krzyża przy plebanii. W intencji rolników o Boże błogosławieństwo w pracy oraz dobre urodzaje.

1800     Rynarcice: NABOŻEŃSTWO MAJOWE i suplikacje.


Czwartek             13.05.2021 r.        NMP z Fatimy

1700     NABOŻEŃSTWO MAJOWE. W intencji żyjących i †† czcicieli Matki Bożej Fatimskiej.

1800     Rynarcice: NABOŻEŃSTWO MAJOWE. O zdrowie i błogosławieństwo dla Gabriela Mąkosz z okazji urodzin.


Piątek                  14.05.2021 r.         Św. Macieja Apostoła

1700    NABOŻEŃSTWO MAJOWE. Msza św. szkolna. Za †† wujków Zbigniewa Król, Adriana Kulig, Adama Chmurę oraz kuzyna Adriana Bierutę.

1800    Rynarcice: NABOŻEŃSTWO MAJOWE. Msza św. szkolna. Za † męża Czesława, rodziców z obu stron, brata Władysława i bratowe.


Sobota                 15.05.2021 r.       

  800     Za †† rodziców Zofię i Stanisława Młot oraz †† z rodziny. NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

1700     Msza św. z liturgii niedzielnej. Za †† rodziców Marię i Pawła, brata Bronisława, szwagrów Tadeusza i Wiesława Szymków, rodziców Józefa i Helenę, braci Tomasza i Ryszarda, bratową Bronisłwę oraz †† z rodziny Sewielskich.


1800     Rynarcice: NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

Niedziela             16.05.2021 r.         Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego

  800     O dary Ducha Świętego i opiekę Anioła Stróża dla wnuków Magdaleny, Zofii i Piotra oraz ich rodziców.

  930     Rynarcice: Za †† Annę i Ludwika Maćków oraz †† z rodziny Szelwach, Maćków, Jurków. NABOŻEŃSTWO MAJOWE.

1100     Z podziękowaniem z otrzymane łaski, z prośbą o zdrowi i Boże błogosławieństwo dla Stanisława Sosulskiego z okazji 70. rocznicy urodzin.

2000     NABOŻEŃSTWO FATIMSKIE.


 

Posted by Ks. Proboszcz in Aktualności parafialne
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

Wersja do druku

  • Dzisiaj przeżywamy VI Niedzielę Wielkanocną – o godz. 1500 nabożeństwo majowe. Od poniedziałku do środy w tzw. dni krzyżowe, nabożeństwo majowe połączone będzie z procesją błagalną o urodzaje i o błogosławieństwo w pracy na roli. Za tydzień o godz. 2000 pierwsze w tym roku nabożeństwo fatimskie. Do przyozdobienia i niesienia figury Matki Bożej oraz prowadzenia modlitwy proszę Różę Różańcową św. Anny. 
  • Okazja do sakramentu pokuty przed każdą Mszą św.; w Rynarcicach w tygodniu.
  • W piątek Msza św. szkolna dla dzieci szkoły podstawowej poprzedzona nabożeństwem majowym. Po Mszy św. spotkanie dla ministrantów i kandydatów.
  • W sprzedaży dostępny jest nowy numer Gościa Niedzielnego. Zachęcam do lektury!
  • „Bóg zapłać!” za ofiary złożone dzisiaj i w minionym tygodniu. W sobotę zbiórka pieniędzy na remont kościoła (w Rynarcicach na chodnik dookoła kościoła); w przyszłą niedzielę kolekta na potrzeby parafii.
  • Serdecznie dziękuję za sprzątanie kościoła, koszenie trawy wokół oraz dary złożone na stół plebanijny. Do sprzątania kościoła proszę rodzinę Juzwa, Łankowskich i Szczotka; w Rynarcicach rodzinę Charłamów. Do przekazania datków na cele kościelne proszę Franciszkę i Artura Trzęsimiech, Zofię Łankowską.
  • Narodowy Spis Powszechny Ludności i Mieszkań 2021, który realizowany jest co 10 lat, trwa od 1 kwietnia br. Spis jest obowiązkowy i wszystkie osoby zamieszkałe w kraju są zobowiązane do samodzielnego spisania się poprzez aplikację na stronie spis.gov.pl. W przypadku trudności można spisać się przez telefon dzwoniąc pod numer 22 279 99 99 lub w urzędzie miasta/gminy przy wsparciu pracownika merytorycznego. W oparciu o wyniki spisu opracowuje się plany rozwojowe i określa potrzeby zdrowotne, edukacyjne, mieszkaniowe oraz dotyczące zabezpieczenia społecznego. Są one także podstawą do określenia dotacji i subwencji oraz podziału środków unijnych. Poprzez udział w spisie mieszkańcy uzyskują realny wpływ na zmiany zachodzące w ich otoczeniu.

*********************************

„Miłujmy się wzajemnie”! Takie jest pragnienie i przykazanie samego Chrystusa, abyśmy wzajemnie się miłowali.

– z kapłańskim błogosławieństwem: ks. Proboszcz.

 

Posted by Ks. Proboszcz in Aktualności parafialne