Parafia

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW (5-13 kwietnia 2020 r.)

PORZĄDEK NABOŻEŃSTW (5-13 kwietnia 2020 r.)

Niedziela             05.04.2020 r.         Niedziela Palmowa Męki Pańskiej

  800     Za † synową Lidię Błaszczyszyn oraz †† z rodziny Błaszczyszyn, Orzeł.

  930     Rynarcice: Za †† rodziców Marię i Emila Szelwach w 16. rocznicę śmierci.

1100     Z podziękowaniem za otrzymane łaski, za wstawiennictwem Matki Bożej Nieustającej Pomocy o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Kazimierza Sewielskiego z okazji 70. rocznicy urodzin.


Poniedziałek       06.04.2020 r.        Wielki Poniedziałek

1700     Za †† rodziców Teklę i Aleksandra Sosulskich, Kazimierza Manorek, brata Franciszka, bratową Annę, Adama Chmurę oraz †† z rodziny Krutin.


Wtorek                07.04.2020 r.         Wielki Wtorek

1700     Msza św. z nowenną do MBNP. Za †† braci Stanisława i Władysława, rodziców Annę i Jana Bilińskich, dziadków Bilińskich, Misów.

1815     Rynarcice: Nowenna do MBNP. Za †† rodziców, brata i dziadków Manoryk, Władysława Trzęsimiech, Olgę Dydak oraz †† z rodziny Hajdasz, Sosulskich.


Środa                   08.04.2020 r.         Wielka Środa

  800     Za † tatę Alojzego, rodziców Bronisławę i Bronisława Łankowskich oraz ciocię i wujka Pawlickich.


Czwartek             09.04.2020 r.         Wielki Czwartek

1800     Msza Św. Wieczerzy Pańskiej. Za żyjących i †† parafian oraz kapłanów pracujących i pochodzących z naszej parafii


Piątek                   10.04.2020 r.        Wielki Piątek

1700     Liturgia Męki Pańskiej.

1830     Rynarcice: Liturgia Męki Pańskiej.


Sobota                 11.04.2020 r.         Wielka Sobota

  900     Wystawienie Najświętszego Sakramentu.

1300     Rynarcice: Wystawienie Najświętszego Sakramentu.

1600     Zakończenie adoracji.

1700     Rynarcice: Zakończenie adoracji.

Wielkanoc

2000     Wigilia Paschalna. Z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o dalsze dla Parafialnej Rady Duszpasterskiej i Parafialnego Zespołu „Caritas” oraz ich rodzin


Niedziela             12.04.2020 r.         Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

  700     Rezurekcja. W intencji parafian żyjących i zmarłych.

  930     Rynarcice: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie, Boże błogosławieństwo i opiekę w rodzinie Anny i Tomasza.

1100     Z podziękowaniem Panu Bogu za otrzymane łaski, z prośbą o opiekę, błogosławieństwo i zdrowie dla Zdzisława Sosulskiego z okazji 40. rocznicy urodzin. Koronka do Bożego Miłosierdzia.

1500     NIESZPORY ŚWIĄTECZNE.


Poniedziałek       13.04.2020 r.         Poniedziałek Wielkanocny

  800     Za podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o zdrowie i Boże błogosławieństwo dla Małgorzaty i Wiktora Jacheć z okazji rocznicy ślubu oraz ich dzieci.

  930     Rynarcice: Za † mamę Janinę Skrętkowicz.

1100     Do Bożej Opatrzności z podziękowaniem za otrzymane łaski z prośbą o błogosławieństwo i zdrowie dla Zofii i Jana Łankowskich z okazji 40 r. ślubu. Koronka do Bożego Miłosierdzia.


PORZĄDEK NABOŻEŃSTW wersja do druku pdf

Posted by Łuki in Aktualności parafialne
OGŁOSZENIA PARAFIALNE

OGŁOSZENIA PARAFIALNE

 • Dzisiaj przeżywamy Niedzielę Palmową, czyli Męki Pańskiej, która rozpoczyna Wielki Tydzień – o godz. 1500 zachęcam do czytania w gronie rodzinnym Pisma Świętego: 1 J 4-5. Do Wielkiej Soboty włącznie obowiązuje zakaz przebywania w kościele powyżej 5 osób jednocześnie. Codziennie w Godzinie Miłosierdzia (1500-1600) w kościele parafialnym adoracja Najświętszego Sakramentu z zachowaniem ww. ograniczeń ilości wiernych. Po Mszach św. i adoracji śpiewamy Suplikacje. W czasie tzw. Triduum Paschalnego od Mszy Wieczerzy Pańskiej do obrzędów Wigilii Paschalnej czynności liturgiczne będą sprawowane (sine populo) bez udziału ludu, przy zamkniętych drzwiach kościoła. Zachęcam, aby w tym najświętszym dla nas czasie uczestniczyć w liturgii Kościoła duchowo za pośrednictwem środków masowego przekazu! Od Niedzieli Wielkanocnej do odwołania w obrzędach religijnych może brać udział nie więcej niż 50 osób jednocześnie. Informuję, że w mocy pozostaje dyspensa od obowiązku uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i świątecznej, a czas Komunii wielkanocnej trwa od Środy Popielcowej do Niedzieli Trójcy Przenajświętszej włącznie.
 • Wielki Czwartek niech będzie dniem wdzięczności Panu Bogu za sakrament Eucharystii i kapłaństwa. Pamiętajmy w modlitwie o kapłanach, którzy stanęli na drodze naszego życia, a także prośmy o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne.
 • Wielki Piątek to pamiątka męki i śmierci Zbawiciela. Obowiązuje post ścisły, tzn. jakościowy i ilościowy. Pamiętajmy, aby w tym dniu uczcić krzyż domowy, znak pod którym toczy się życie każdej chrześcijańskiej rodziny. Zachęcam do rodzinnego odśpiewania Suplikacji przy krzyżu! W Wielki Piątek rozpoczynamy nowennę do Bożego Miłosierdzia.
 • Wielka Sobota to dzień adoracji przy Bożym Grobie, która rozpocznie się o godz. 900, a zakończy o godz. 1600; w Rynarcicach w godz. 1300-1700. Pilnujmy ww. ograniczeń ilości wiernych! Jeżeli na adorację wchodzi kolejna osoba, to ten, który przebywa już jakiś czas w kościele powinien wyjść, tak aby umożliwić następnemu modlitwę. Zwyczajowo w tym dniu do Wigilii Paschalnej zachowujemy wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego. Wykorzystajmy ten czas do religijnego spotkania przy stole wielkanocnym! Niech ojciec lub matka rodziny przez modlitwę pobłogosławi pokarmy przed śniadaniem wielkanocnym. Wzór modlitwy w Drodze do Nieba nr 77 lub na internetowej stronie www.wlodary.pl w Aktualnościach parafialnych. Rezurekcja o godz.700, a 1500 nieszpory świąteczne.
 • Okazja do sakramentu pokuty przed każdą Mszą św. i w czasie adoracji. Obecnie Kościół dopuszcza jako podstawową formę sprawowania sakramentu pokuty i pojednania akt żalu doskonałego. Po gruntownym rachunku sumienia, należy wzbudzić w sercu akt tego żalu, który wraz z intencją spowiedzi w najbliższym możliwym terminie, usposobi każdego do trwania w stanie łaski uświęcającej. Pomoc duszpasterska na internetowej stronie www.wlodary.pl w Aktualnościach parafialnych.
 • „Caritas Polska” rusza na pomoc szpitalom i uruchamia akcję #WdzieczniMedykom. Na liście zapotrzebowań znajdują się in. respiratory, pojemniki do transportu próbek, kombinezony ochronne czy przyłbice oraz inne środki ochrony osobistej. Zachęcam do wsparcia akcji wysyłając SMS o treści MEDYK na nr 72052 (koszt 2,46 zł z VAT) lub wpłacając dowolną kwotę na konto nr 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526 (tytuł wpłaty MEDYK), odbiorca: CARITAS POLSKA, ul. Okopowa 55, 01-043 Warszawa.
 • „Bóg zapłać!” za ofiary na remont kościoła z marca. Remont kościoła parafialnego zostaje przesunięty na przyszły rok. Natomiast na filii przystępujmy do remontu niebawem ze względu na przyznaną dotację. W ramach ogłoszenia przetargowego został wyłoniony wykonawca robót. Szczegóły na www.portalogloszen.arimr.gov.pl, nr ogłoszenia 23/13/03/2020. Teren wokół kościoła w Rynarcicach będzie zamykany na noc.
 • Serdecznie dziękuję tym, którzy w obecnym czasie dbają o osoby samotne i starsze. Do sprzątania kościoła proszę rodzinę Orzeł, Czarneckich i Gałązka; w Rynarcicach rodzinę Wróbel, Mąkosz.

*********************************

„Wszechmogący Boże, w obliczu pandemii, która dotknęła ludzkość, z nową gorliwością odnawiamy akt zawierzenia Twemu miłosierdziu, dokonany przez św. Jana Pawła II.

Tobie, miłosierny Ojcze, zawierzamy losy świata i każdego człowieka.

Do Ciebie z pokorą wołamy.

Błogosław wszystkim, którzy trudzą się, aby chorzy byli leczeni, a zdrowi chronieni przed zakażeniem.

Przywróć zdrowie dotkniętym chorobą, dodaj cierpliwości przeżywającym kwarantannę, a zmarłych przyjmij do swego domu.

Umocnij w ludziach zdrowych poczucie odpowiedzialności za siebie i innych, aby przestrzegali koniecznych ograniczeń, a potrzebującym nieśli pomoc.
Odnów naszą wiarę, abyśmy trudne chwile przeżywali z Chrystusem, Twoim Synem, który dla nas stał się człowiekiem i jest z nami każdego dnia.
Wylej swego Ducha na nasz naród i na cały świat, aby ci, których zjednoczyła walka z chorobą, zjednoczyli się także w uwielbieniu Ciebie, Stwórcy wszechświata i gorliwie walczyli również z wirusem grzechu, który niszczy ludzkie serca.
Ojcze przedwieczny, dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna, miej miłosierdzie dla nas i całego świata.
Maryjo, Matko Miłosierdzia, módl się za nami”. Amen.

 

– z kapłańskim błogosławieństwem: ks. Proboszcz.

Posted by Łuki in Aktualności parafialne
Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny

Można posłużyć się również tekstem z Drogi do Nieba, nr 77.

Pokarmy na stół wielkanocny może pobłogosławić ojciec, matka lub ktoś z członków rodziny (P. = prowadzący) przed rozpoczęciem świątecznego posiłku.

 1. zapala świecę umieszczoną nastole imówi: Chrystus zmartwychwstał. Alleluja.
 2. (= wszyscy) odpowiadają: Prawdziwie zmartwychwstał. Alleluja. 

Któryś z domowników odczytuje fragment z Pisma Świętego.

Z Ewangelii według świętego Mateusza (Mt 28, 1-10):

Po upływie szabatu, o świcie pierwszego dnia tygodnia przyszła Maria Magdalena i druga Maria obejrzeć grób. A oto nastąpiło wielkie trzęsienie ziemi. Albowiem anioł Pański zstąpił z nieba, podszedł, odsunął kamień i usiadł na nim. Postać jego jaśniała jak błyskawica, a szaty jego były białe jak śnieg. Ze strachu przed nim zadrżeli strażnicy i stali się jakby martwi. Anioł zaś przemówił do niewiast: «Wy się nie bójcie! Gdyż wiem, że szukacie Jezusa Ukrzyżowanego. Nie ma Go tu, bo zmartwychwstał, jak zapowiedział. Przyjdźcie, zobaczcie miejsce, gdzie leżał. A idźcie szybko i powiedzcie Jego uczniom: „Powstał z martwych i oto udaje się przed wami do Galilei. Tam Go ujrzycie”. Oto, co wam powiedziałem».

Pośpiesznie więc oddaliły się od grobu, z bojaźnią i wielką radością, i pobiegły oznajmić to Jego uczniom. A oto Jezus stanął przed nimi, mówiąc: «Witajcie!» One podeszły do Niego, objęły Go za nogi i oddały Mu pokłon. A Jezus rzekł do nich: «Nie bójcie się! Idźcie i oznajmijcie moim braciom: niech udadzą się do Galilei, tam Mnie zobaczą».

P:  Bóg Ojciec wie, czego potrzebujemy do życia i zbawienia. Z ufnością przeto zanieśmy do Niego nasze pokorne prośby.

Prośby może odczytać któryś z domowników.

— Módlmy się za wszystkie narody ziemi, aby Bóg zachował je od klęski nieurodzaju, suszy i głodu. Ciebie prosimy.

W: Wysłuchaj nas, Panie.

— Módlmy się za wszystkich wierzących w Chrystusa, aby zabiegając o chleb powszedni, szukali nade wszystko skarbu królestwa Bożego. Ciebie prosimy.

W: Wysłuchaj nas, Panie.

— Módlmy się za całą ludzkość, która cierpi w wyniku szerzącej się epidemii, za wszystkich bezradnych i zagubionych,  za chorych i tych, którzy ofiarnie niosą im pomoc oraz za zmarłych. Ciebie prosimy.

W: Wysłuchaj nas, Panie.

— Módlmy się za…(można dodać wezwania związane ze wspólnotą, która zasiada do stołu, bądź też w chwili ciszy każdy w sercu przedstawia swoje prośby). Ciebie prosimy.

W: Wysłuchaj nas, Panie.

— Módlmy się za nas tu zgromadzonych, abyśmy zasiadając do wspólnego stołu byli wdzięczni za wszystkie dary, jakie otrzymujemy od Boga i kochających nas ludzi. Ciebie prosimy.

W: Wysłuchaj nas, Panie.

Wszyscy odmawiają modlitwę: Ojcze nasz…. 

Modlitwa Błogosławieństwa

P: Panie Jezu Chryste, Ty w dzień przed męką i śmiercią poleciłeś uczniom przygotować paschalną wieczerzę, w dniu zmartwychwstania przyjąłeś zaproszenie dwóch uczniów i zasiadłeś z nimi do stołu, a późnym wieczorem przyszedłeś do Apostołów, aby wraz z nimi spożyć posiłek. Prosimy Cię, pozwól nam z wiarą przeżywać Twoją obecność między nami podczas wielkanocnego posiłku, abyśmy mogli się radować udziałem w Twoim życiu i zmartwychwstaniu.

Chlebie żywy, który zstąpiłeś z nieba i dajesz życie światu, pobłogosław † (P. wykonuje znak krzyża nad pokarmami) ten chleb i wszelkie świąteczne pieczywo na pamiątkę chleba, którym nakarmiłeś słuchających Ciebie wytrwale na pustkowiu i który wziąłeś w swoje święte i czcigodne ręce, aby go przemienić w swoje Ciało.

Baranku Boży, Ty pokonałeś zło i obmyłeś świat z grzechów, pobłogosław † (P. wykonuje znak krzyża nad pokarmami) to mięso, wędliny i wszelkie pokarmy, które będziemy jedli na pamiątkę baranka paschalnego i świątecznych potraw, jakie Ty spożyłeś z Apostołami podczas Ostatniej Wieczerzy.

Chryste, nasze życie i zmartwychwstanie, pobłogosław † (P. wykonuje znak krzyża nad pokarmami) te jajka, znak nowego życia, abyśmy dzieląc się nimi, mogli się także dzielić wzajemnie radością z tego, że jesteś z nami. Pozwól nam wszystkim dojść do Twojej wiecznej uczty w domu Ojca, gdzie żyjesz i królujesz na wieki wieków.

W: Amen.

Można odśpiewać pieśń wielkanocną np.: Zwycięzca Śmierci, DN, nr 581.

 1. Zwycięzca śmierci, piekła i szatana, * wychodzi z grobu dnia trzeciego z rana. * Naród niewierny trwoży się, przestrasza, * na cud Jonasza. * Alleluja!
 2. Ziemia się trzęsie, straż się grobu miesza, * Anioł zstępuje, niewiasty pociesza. * „Patrzcie — mówi im — grób ten próżny został, * Pan zmartwychpowstał”. * Alleluja!

3. Ustąpcie od nas smutki i trosk fale, * gdy Pan Zbawiciel tryumfuje w chwale; * Ojcu swojemu już uczynił zadość, * nam niesie radość. * Alleluja!

Błogosławienstwo pokarmów w domu wersja do druku pdf

Posted by Łuki in Aktualności parafialne
ŻAL DOSKONAŁY

ŻAL DOSKONAŁY

ŻAL DOSKONAŁY

Zgodnie z nauczaniem Kościoła katolickiego żal za grzechy zajmuje wśród aktów penitenta pierwsze miejsce (KKK 1450).

Katechizm Kościoła Katolickiego naucza, że „żal doskonały”, określany jako „żal z miłości”, to żal, który wypływa z miłości do Boga. Taki żal „odpuszcza grzechy powszednie” i „przynosi przebaczenie grzechów śmiertelnych, jeśli zawiera mocne postanowienie przystąpienia do spowiedzi sakramentalnej, gdy tylko będzie to możliwe” (KKK 1452).

Zamieszczony poniżej schemat stanowi jedynie propozycję mogącą pomóc we wzbudzeniu aktu żalu doskonałego. Zarówno teksty jak i postawy ciała należy dostosować do swoich możliwości, gdyż istotą wzbudzenia aktu żalu doskonałego jest wewnętrzne usposobienie.

Zachęca się, by ustawić krzyż w godnym miejscu np.: na stole, jeśli to możliwe można zapalić przy nim świece.

          Przebieg:

 1. Wykonanie znaku krzyża wraz z wymówieniem formuły: „W imię Ojca i Syna i Ducha Świętego. Amen”.
 2. Odczytanie wybranego fragmentu z Pisma Świętego – jeśli możliwe – w postawie stojącej.

Z Ewangelii według św. Łukasza (Łk 18, 9-14)

Jezus powiedział też do niektórych, co ufali sobie, że są sprawiedliwi, a innymi gardzili, tę przypowieść: «Dwóch ludzi przyszło do świątyni, żeby się modlić, jeden faryzeusz a drugi celnik. Faryzeusz stanął i tak w duszy się modlił: „Boże, dziękuję Ci, że nie jestem jak inni ludzie, zdziercy, oszuści, cudzołożnicy, albo jak i ten celnik. Zachowuję post dwa razy w tygodniu, daję dziesięcinę ze wszystkiego, co nabywam”. Natomiast celnik stał z daleka i nie śmiał nawet oczu wznieść ku niebu, lecz bił się w piersi i mówił: „Boże, miej litość dla mnie, grzesznika!” Powiadam wam: Ten odszedł do domu usprawiedliwiony, nie tamten. Każdy bowiem, kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się uniża, będzie wywyższony».

(Inne propozycje tekstów: Mk 12, 28-34; Łk 15, 11-32)

 1. Następnie można odmówić:

Wierzę w Ciebie, Boże żywy,

W Trójcy jedyny, prawdziwy.

Wierzę w coś objawił Boże,

Twe słowo mylić nie może.

        

Ufam, Tobie, boś Ty wierny,

Wszechmocny i miłosierny;

Dasz mi grzechów odpuszczenie,

Łaskę i wieczne zbawienie.

 

Boże, choć Cię nie pojmuję,

Jednak nad wszystko miłuję.

Nad wszystko, co jest stworzone,

Boś Ty dobro nieskończone.

A jako samego siebie,

Wszystkich miłuję dla Ciebie.

 

Ach, żałuję za me złości

Jedynie dla Twej miłości.

Bądź miłościw mnie grzesznemu,

Do poprawy dążącemu

 1. Następuje rachunek sumienia – w ciszy

(Można przyjąć postawę siedzącą lub klęczącą) 

 1. WZBUDZENIE ŻALU DOSKONAŁEGO – jeśli możliwe – w postawie stojącej lub klęczącej.
 1. Chwila ciszy
 1. Spowiadam się Bogu wszechmogącemu i wam, bracia
  i siostry, że bardzo zgrzeszyłem myślą, mową, uczynkiem i zaniedbaniem: moja wina, moja wina, moja bardzo wielka wina. Przeto błagam Najświętszą Maryję zawsze dziewicę wszystkich Aniołów i Świętych i Was, bracia i siostry, o modlitwę za mnie do Pana Boga naszego. 
 1. Prośby:

– Proszę Cię, Panie, abyś dał mi łaskę prawdziwej pokuty.

– Proszę Cię, Panie, abyś udzielił mi przebaczenia i darował karę za grzechy.

– Proszę Cię, Panie, aby Twoje dzieci, które przez grzech oddaliły się od świętego Kościoła, po otrzymaniu przebaczenia znowu do niego wróciły.

 1. Odmówienie modlitwy Pańskiej: Ojcze nasz… 
 1. Na zakończenie można odmówić fragment z Psalmu:

Psalm 51, 3-9

Zmiłuj się nade mną, Boże, w swojej łaskawości,
w ogromie swej litości zgładź nieprawość moją.
Obmyj mnie zupełnie z mojej winy
i oczyść mnie z grzechu mojego.
Uznaję bowiem nieprawość moją,

a grzech mój jest zawsze przede mną.
Przeciwko Tobie samemu zgrzeszyłem
i uczyniłem, co złe jest, przed Tobą.
Abyś okazał się sprawiedliwy w swym wyroku
i prawy w swoim sądzie.
Oto urodziłem się obciążony winą
i jako grzesznika poczęła mnie matka.
A Ty masz upodobanie w ukrytej prawdzie,
naucz mnie tajemnic mądrości.
Pokrop mnie hizopem, a stanę się czysty,
obmyj mnie, a nad śnieg wybieleję (…).

Podczas wymawiania poniższych słów od „Chwała Ojcu…”
można wykonać znak krzyża albo głęboki skłon w stronę krzyża. 

Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu,
jak była na początku, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen

Żal doskonały wersja do druku… pdf

 

 
Posted by Łuki in Aktualności parafialne

PARAFIA WŁODARY

 

Parafia Włodary obejmuje również wieś Rynarcice.

 

W parafii są dwa kościoły, kościół parafialny we Włodarach pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Marii Panny oraz kościół filialny w Rynarcicach pod wezwaniem św. Mikołaja.

kościół we Włodarach  kościół w Rynarcicachplebania i kościół we Włodarach

RADA PARAFIALNA

Zgodnie ze statutem PARAFIALNEJ RADY DUSZPASTERSKIEJ w DIECEZJI OPOLSKIEJ

– celem Parafialnej Rady Duszpasterskiej jest wspomaganie proboszcza w sprawach dotyczących całokształtu życia parafialnego.

Przewodniczącym Parafialnej Rady Duszpasterskiej jest proboszcz danej parafii.
Kadencja Rady trwa 5 lat.

Skład PARAFIALNEJ RADY DUSZPASTERSKIEJ parafii WŁODARY- kadencja 2016-2021:

Przewodniczący – ks. Proboszcz

Włodary:

Krzysztof Bernacki,
Małgorzata Czarny,
Łukasz Lipka,
Jadwiga Mariowska,
Krzysztof Sosulski,
Andrzej Szurgut,
Eugeniusz Tyczyński,
Zuzanna Ziółkowska.

Filia Rynarcice:

Danuta Charłamów,
Małgorzata Maćków,
Jan Skrętkowicz,
Anna Wilczek.

Księża posługujący po 1945 r. w parafii Włodary:

1 Ś.p. Ks. Zygmunt Białowąs 1945 – 9.11.1954  
2 Ś.p. Ks. Michał Ryś 9.11.1954 – koniec roku 1968  
3 Ks. Damian Bryś wiosna 1969 – 1970  
4 Ś.p. Ks. Jerzy Woźnica 1970 – czerwiec 1973  
5 Ś.p. Ks. Stanisław Wojnowski sierpień 1973 – X 1973  
6 Ś.p. Ks. Tadeusz Kaczorowski 28.10.1973 – 13.06.1988  
7 Ś.p. Ks. Marian Milanik wiosna 1988 do końca roku szkolnego Posługiwał jako pomocnik chorego ks. Kaczorowskiego
8 Ks. Leonard Makiola 24.08.1988 – 20.10.1995 Obecnie parafia Grudzice k.Opola
9 Ks. Korneliusz Wójcik 20.10.1995 – 19.08.2003 Obecnie parafia Raszowa k. Ozimka
10 Ks. Waldemar Książek 19.08.2003 – 23.08.2012 Obecnie parafia Krowiarki k. Raciborza
11 Ś.p. Ks. Edward Goral 24.08.2012 – 27.10.2012 r. Zmarł po ciężkiej chorobie
12 Ks. senior Bronisław Dołhan 27.10.2012- 10.11.2012 r. Zastępstwo
13 Ks. Józef Szpek 10.11.2012r. – 10.02.2013 Posługiwał jako administrator
14 Ks. Tadeusz Młot 10.02.2013 – do nadal
Posted by Łuki in Parafia
Kolejne wyzwanie – remont elewacji wewnętrznej kościoła!

Kolejne wyzwanie – remont elewacji wewnętrznej kościoła!

Szanowni Mieszkańcy, dawni i obecni Parafianie.

Poniżej przedstawiamy fotki naszego parafialnego kościoła po przeprowadzonych remontach, dachu i elewacji zewnętrznej kościoła oraz wieży.

Wspomniane remonty zostały przeprowadzone w latach 2015 – 2019.

W bieżącym 2020r parafia planuje przystąpić do, od dawna oczekiwanego,  remontu wnętrza świątyni.

Jest to duże kolejne wyzwanie, dlatego każdy rodzaj pomocy i wsparcia jest mile widziany.

Parafia Rzymskokatolicka pw. Narodzenia NMP we Włodarach Bank Spółdzielczy OTMUCHÓW/oddział w Nysie ul. Kolejowa

Nr konta: 46 8872 1026 0031 5081 2000 0010

Tytuł przelewu lub wpłaty: „Darowizna na cele kultu religijnego – kościół we Włodarach.”

 

Drodzy Parafianie i Mieszkańcy!  Dziękujemy za zrozumienie i wyrozumiałość.

ks. Proboszcz i Parafialna Rada Duszpasterska

 

          Jedną z form finansowego wsparcia remontu wnętrza naszego kościoła jest zakup pamiątkowej, srebrnej płaskorzeźby.

Pamiątka jest dostępna w ramce koloru brązowego albo złoto-srebrnego.

Próba srebra 925, waga 4 g.

Wymiary: 8 x 5,5 cm(w ramce: 18 x 15,5 cm).

Cena: 200 zł.

Zamówienia można składać u ks. proboszcza: tmlot@poczta.fm

 

          Einer unserer Angebote für die Unterstützung beim Renovieren unserer Kirche (das Innenraum) bieten wir den Kauf eines silbernen Andenken an.

Das Andenken befindet sich im Rahmen in Farben Braun oder Gold-Silber.

Probe Silber 925, Wage 4 Gramm.

Grösse: 8 x 5,5 Zentimeter (der Rahmen: 18 x 15,5 Zentimeter).

Kosten 50 €.

Kontakt mit dem Pfarrer: tmlot@poczta.fm

 

One of the forms of financial support for renovating the interior of our church is the purchase of a silver souvenir.

The souvenir is available in a brown or silver-gold frame.

Silver 925, weight 4 grams.

Size: 8 x 5,5 cm (in frame: 18 x 15,5 cm)

Prize: 200 PLN

Orders can be placed with the parish priest: tmlot@poczta.fm

           

Posted by Łuki in Remont kościoła