Jak świętowaliśmy Dzień Odzyskania Niepodległości.

W niecodzienny sposób świętowaliśmy 99 rocznicę odzyskania Niepodległości. Zaczęło się tradycyjnie od udziału we Mszy św. odprawionej przez ks. Proboszcza w intencji naszej Ojczyzny. W homilii ks. Tadeusz, pięknymi słowami przypomniał o naszych korzeniach, wierze i trwałym związku pomiędzy niepodległością a wiarą w Boga. O ten związek trzeba cały czas dbać, żeby nigdy nie był zagrożony. Polskość to Bóg, Honor i Ojczyzna. Mieliśmy okazję wysłuchać również wierszy o tej tematyce w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej. Wiersze mówiły również o potrzebie modlitwy za siebie nawzajem, aby wszystkim żyło się lepiej w każdej społeczności. Montaż słowny przygotowała p. Grażyna Piotrowska.

Po uczcie duchowej przyszedł czas na praktyczne ukazanie dbałości o naszą małą Ojczyznę. Pod kierunkiem Pana J. Tarnowskiego naczelnika Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Starostwa Powiatowego w Nysie, podjęliśmy działania związane z nasadzaniem sadzonek drzew wzdłuż ulicy Parkowej oraz przy świetlicy wiejskiej. Nasadziliśmy 35 czereśni, 35 jarząbów, 20 głogów, 5 morw i 5 śliw tarniny. Dodatkowym miłym akcentem było zasadzenie obok naszej świetlicy drzewa, na pamiątkę 20 lecia Odnowy Wsi w Województwie Opolskim. Zasadzone drzewo to buk.

Po bardzo sprawnych czynnościach nasadzeniowych, przyszedł czas na pielęgnowanie zmysłów smaku. Przy ognisku wysmażaliśmy smaczne kiełbaski, które po wykonanej pracy, bardzo wszystkim smakowały. Atmosfera była iście świąteczna. Jako licznie obecni przedstawiciele wszystkich organizacji społecznych, działających w naszej miejscowości i nie tylko, wykonaliśmy kolejną pracę na rzecz naszej miejscowości i jej rozwoju. Dziękujemy wszystkim obecnym za poświęcenie swojego czasu, za pracę, zaangażowanie, humor i stworzenie wspaniałej atmosfery.

Informację przygotował:
Krzysztof Bernacki

Kliknij