Ferie zimowe 20 - 25.02.2017 r.

W okresie od 20.02.2017 do 25.02.2017 w naszej miejscowości Włodary zostały zorganizowane jak co roku ferie zimowe dla dzieci i młodzieży gimnazjalnej. Główny organizator to przedstawiciele lokalnych organizacji społecznych działających w naszej miejscowości we współpracy z Gminą Korfantów.

Nauczeni doświadczeniem z poprzednich lat zauważyliśmy, jak dzieciaki chętnie przychodzą na takie zajęcia w świetlicy; razem bardzo integrują się we wspólnej zabawie, więc decyzja nasza, że znowu robimy.

Plan obejmował zajęcia na świetlicy, gdzie dzieci stosownie do wieku miały różne możliwości spędzania tego czasu. Mianowicie rysowanie, układanie puzzli, warcaby, inne gry wymagające kreatywnego myślenia, gra w tenisa, gra w „piłkarzyki” itp. Przewidziany został również wykład z panią psycholog na temat bezpieczeństwa w Internecie w młodszej i starszej grupie wiekowej oraz z tym związany quiz; wyjazd do muzeum i kina w Nysie, „odwiedziny” MC Donalda; rozgrywki w tenisa w obu grupach wiekowych. Na koniec tradycyjnie ognisko i pieczenie kiełbaski i obowiązkowo zabawa dla młodszych i starszych.

Należy podkreślić, że w całym projekcie było zaangażowanie ze strony członków naszego Stowarzyszenia, sporej ilości rodziców bądź opiekunów, Straży Pożarnej, Sołtysa i Rady Sołeckiej, wsparcie Burmistrza Korfantowa z pomocą szefowej Komisji Antyalkoholowej pani Małgosi Janiak. Nie sposób wymieniać wszystkich z imienia i nazwiska, aby kogoś nie pominąć. Dzieciaki naprawdę wspaniale się bawiły, angażowały w te zajęcia, które się odbywały. Uśmiechu dzieci nie da się kupić – można go tylko wywołać na ich twarzy. I tak właśnie było na tych feriach na świetlicy we Włodarach.

Dziękujemy wszystkim którzy przyczynili się, aby takie ferie mogły mieć miejsce, bo pieniądze były potrzebne i tu ukłon podziękowania dla Gminy Korfantów, ale bez dobrej woli tych wszystkich dorosłych, w tym młodzieży(która skończyła 18 lat), którzy bezinteresownie poświęcili swój czas nie byłoby takiej szansy realizacji tego projektu.

Nagroda dla nas DUŻYCH – a radość dla TYCH mniejszych i większych ?

Informację przygotowała:
Janina Sosulska

Czynny wypoczynek - ferie 2017